Polsko viděné z kola


Zveme vás k návštěvě nepříliš známého severního souseda. Polsko leží blízko, není to drahá země, hovoříme podobnou řečí a Čechy máme moc rádi.

Naše cestovní kancelář se nachází v historickém centru Krakova. Lze k nám snadno dojet novými dálnicemi – např. z okolí Ostravy cesta trvá do dvou hodin. Po celou sezónu odtud startují rozličné cyklistické výpravy. Na nejoblíbenější z nich, která vede malebnou trasou údolím Dunajce, se hlásí cyklisté z blízkých i dalekých zemí – od Německa po Austrálii. Nyní máme zvláštní nabídku i pro návštěvníky z České republiky. Trasa „Velo Dunajec“, trasa kolem Tater a kolem Czorsztynské přehrady jsou nejvelkorysejší cykloturistické stavby v Polsku. Desítky kilometrů absolvujete po asfaltových stezkách, lávkách a nadjezdech postavených speciálně pro cyklisty.

Tuto atraktivní trasu nabízíme ve 3 variantách:
- Klasická sedmidenní Opens internal link in current window„Po proudu Dunajce“
- Prodloužená, desetidenní Opens internal link in current window„Dunajec a Poprad velkoryse“
- Zkrácená, čtyřdenní Opens internal link in current window„Dunajecký expres

Podél řeky Visly v Malopolsku (region kolem Krakova) bylo postaveno přes 200 km asfaltových cyklostezek vedoucích hlavně po protipovodňových hrázích. Těmi se můžeme projet běhe šestidenní výpravy Opens internal link in current window„Pohodová Visla“ nebo další dva dny sie prohlédnou módní letoviska Solec a Busko (Opens internal link in current window„V údolí Visly a Nidy“).

Polsko je velká země, převážně plochá, ideální na snadné cyklistické výpravy. Dokonce i v polských nížinách není krajina nudná. Specifickou vlastností je mozaika drobných políček drobných zemědělců. V Polsku nebyla kolektivizace zemědělství, takže se dodnes dochovala úzká políčka rozdělená mezemi, na kterých kvetou rozličné květiny a keře. Jízda napříč takovéto „skládačky“ je neobyčejně příjemná a poutavá– každou chvíli se mění barvy i vůně.    

V takovéto scenérii můžete přejet z okolí Krakova do Varšavy – naše Opens internal link in current windowtrasa podél krásné řeky Pilice s písčitými břehy. Ještě více vodních atrakcí uvidíte na Opens internal link in current windowMazurském pojezeří. Milovníkům divoké přírody a východní exotiky se bude líbit naše Opens internal link in current windowtrasa přes národní parky Podlesí.

Polsko má také dlouhý pás pobřeží Baltu se širokými písčitými plážemi a celý region Pomoří je posetý mnoha jezery neméně krásnými než ta proslulá mazurská. Vedou tam vynikající cyklotrasy jako Velo Baltica a Blue Velo, částečně na bývalém železničním tělese. Přijeďte se na ně podívat a zúčastněte se našich desetidenních a sedmidenních výprav Opens internal link in current window„Pomořanské divy“.

Jízda na kole na námi zpracovaných trasách je pohodlná a bezpečná, a to i pro starší osoby a rodiny s dětmi. V posledních letech zde proběhla skutečná cyklistická revoluce. V Malopolsku (oblast kolem Krakova) byla zahájena velká investice stavby cyklistických stezek podél řek. Na úpatí Tater byla pro cyklisty upravena bývalá železniční trať. Přes celé východní Polsko vede trasa „Green Velo“. Zvlášť zajímavý je úsek mezi městy Přemyšl a Zámostí – tam nabízíme výpravu Opens internal link in current window„Půvabné Roztocze“.  V celé zemi je hustá síť místních asfaltových silnic se slabým provozem aut.

Naše akce trvají obyčejně týden (8 dní a 7 noclehů, od soboty do soboty) a když někdo chce strávit v Polsku více času, může vyrazit na dvě nebo dokonce tři výpravy za sebou.

Pro zájemce o ještě východnější končiny máme také nabídku – naší specialitou jsou výpravy na Opens internal link in current windowzápadní Ukrajinu a do Opens internal link in current windowBěloruska.

Po proudu Dunajce
Dunajec a Poprad velkoryse
Dunajecký expres
Pohodová Visla
V údolí Visly a Nidy
Expedice u Pilice
Mazurská jezera
Pomořanské divy
Green Velo v divočině
Půvabné Roztocze
Na kole přes Bělorusko
Západní Ukrajina